Najdete nás na jedné z největších základních škol v prostějovském okrese

Základní škole Jana Železného v Prostějově

 

Škola sídlí v klidném prostředí v západní části města na Sídlišti Svobody, hned naproti Kolářovým sadům. Je po rekonstrukci a moderně vybavená. Kolářovy sady prošly velkou přestavbou. Součástí je dětské hřiště, asfaltový ovál pro inline bruslení, kola a koloběžky, posilovna a spousta prostoru pro vycházky v přírodě, srdcem Kolářových sadů je Lidová hvězdárna Prostějov.

Základní škola nabízí studium ve sportovních třídách zaměřených na atletiku již s 35-letou tradicí. 

 

Je podporovaná trojnásobným Olympijským vítězem a držitelem světového rekordu v hodu oštěpem Janem ŽELEZNÝM a nese jeho jméno. 

 

Má výborné studijní a sportovní výsledky se zaměřením nejen na atletiku a je zařazena do projektu MŠMT a Českého atletického svazu. Sportovní středisko se Sportovní třidou jsou základním článkem péče o sportovně talentovanou mládež v Prostějově, které mají úzkou návaznost na Sportovní centrum mládeže Olomouckého kraje a Atletický klub Prostějov.

Škola získala grant z Revolvingového fondu z Ministerstva životního prostředí na realizaci projektu „Školní zahrada s učebnou v přírodě“.
 
Po rekonstrukci má zahrada mnohem širší využití. V současné době tento prostor velice kvalitně slouží k výuce přírodovědných předmětů. Srdcem učebny jsou dřevěné stoly, lavice a dva zahradní altány, které chrání děti před sluncem.
 
V botanické zahrádce a jejím okolí mohou žáci pozorovat jehličnaté a listnaté stromy, keře, skalničky a byliny. 
 
Významné druhy přírodnin jsou opatřeny popisnými jmenovkami. Děti ze školní družiny si zde hrají odpoledne na pískovišti nebo odpočívají po namáhavém dni na lavičkách v relaxační zóně.
Každoročně připravuje Školičku na zkoušku
 
Děti si vyzkouší sezení ve školáckých lavicích, cvičení v tělocvičně, plnění jednoduchých úkolů z českého jazyka a matematiky, zazpívají si a také vyrábějí. Probíhá ve čtyřech hodinových návštěvách, zakončena je pak třídní schůzkou pro rodiče nastávajících prvňáčků.
Má vlastní stravování
 
Škola má velkou, moderně zařízenou kuchyni, která zajišťuje stravu nejen pro žáky školy, ale i pro další školy a školky. Děti obědvají v prostorné a pěkně vybavené jídelně.

Školní družina funguje od 6.30 - 17.00 hod. V době od 13.30 - 15.00 hod. jsou děti většinou mimo budovu školy.

        

Kontakt

Třída Prostějov

739 99 22 12

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Správa webu Martina Hrůzová